Biustonosze

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biustonoszy.

Biustonosze silikonowe - interesujące fakty i porady

Biustonosze silikonowe to nowość wśród modeli staników. Ich noszenie wiąże się z wieloma zaletami, warto więc rozważyć ich zakup. By zapewnić sobie komfort noszenia, trzeba jednak wziąć pod uwagę wyłącznie wyroby wysokiej jakości.

Historia biustonoszy z silikonu

Silikon w damskiej bieliźnie narobił sporo zamieszania. Choć teraz do dyspozycji mamy biustonosze silikonowe samonośne i różnego rodzaju silikonowe dodatki, to zaczęło się zupełnie niewinnie - od zwykłych biustonoszy z silikonowymi wkładkami. Wkładki tego rodzaju optycznie powiększają piersi, a przez swoją elastyczność - idealnie dopasowują się do ich kształtu. Dzięki temu możliwe było nie tylko zwiększenie biustu, ale również skorygowanie jego asymetrii.

Kolejnym krokiem, jaki zrobił silikon w bieliźnie, były dodatki wykonane z tego materiału – ramiączka i zapięcia. Biustonosz z silikonowym paskiem na ramiączkach pozwolił kobietom na noszenie stanika do sukienek i bluzek, spod których nie powinny wystawać ramiączka. Ta wygoda i estetyka szybko podbiła serca kobiet. Następnie na rynku pojawiły się fasony z silikonowym tyłem. Taka forma zapięcia pozwoliła paniom na noszenie bluzek bez pleców. W przypadku tradycyjnych fasonów nie było to możliwe, ze względu na nieestetyczny i mało atrakcyjny wygląd. Silikonowe zapięcie sprawiło, że na seksowne bluzeczki bez pleców mogły pozwolić sobie nie tylko panie z niewielkim, ale również obfitym biustem.

Teraz kupić można nie tylko biustonosz z wypełnieniem silikonowym, ale również stanik samonośny. Jest to zupełnie nowoczesny model, pozbawiony ramiączek i tylnego zapięcia. Dzięki takiemu fasonowi można założyć nawet najbardziej przezroczystą bluzkę, zachowując walory estetyczne stroju. Taki stanik jest po prostu niewidoczny. Biustonosze silikonowe to dwie osobne miseczki wykonane z silikonu medycznego, które przyklejają się do ciała. Taki model pozwala na powiększenie biustu nawet o dwa rozmiary. Ponadto jest niezwykle wygodny w użyciu. Jego „nietypowość” budzi wiele obaw wśród kobiet, które nie miały możliwości jego założenia. Jeżeli jednak dobierzemy odpowiedni rozmiar i zdecydujemy się na produkt wysokiej jakości, wówczas okaże się, że faktycznie taki stanik jest niezwykle wygodny. Komfort noszenia sprawia, że takie silikonowe biustonosze są coraz chętniej noszone przez kobiety na całym świecie.

Jak zakładać silikonowy biustonosz?

Najważniejszym elementem przy noszeniu silikonowego biustonosza jest jego właściwe założenie. Warto poznać najważniejsze zasady, by zakładanie stanika nie sprawiało trudności.

Miseczki przykłada się do suchej skóry i lekko dociska. Przy zdejmowaniu należy delikatnie zwilżyć skórę wodą i powoli odkleić biustonosz. Potem stanik należy umyć i pozostawić do wyschnięcia.

Nie warto kupować najtańszych modeli. Tanie fasony silikonowe wykonane są z kiepskiego materiału i mogą odpadać od piersi. Warto też przy zakupie pamiętać o tym, by nie kupić miseczki zbyt ciasnej.

Biustonosze silikonowe mogę powodować spocenie się piersi. Warto wziąć to pod uwagę, zakładając taki w upalny dzień, chcąc uniknąć wpadki, związanej z odklejeniem się biustonosza.