Biustonosze

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biustonoszy.

Biustonosze duże rozmiary - interesujące fakty i porady

Duże rozmiary staników stanowią prawdziwy problem pań o obfitym biuście. Zwykle takie fasony są mało atrakcyjne i trudno dostępne. Warto jednak wiedzieć, gdzie kupować biustonosze i czym się kierować, by zakupy były udane.

Duże staniki a dostępność

Duże rozmiary biustonoszy to produkt wysoce deficytowy. O ile w sklepach bez większych problemów można nabyć biustonosze w standardowych i małych rozmiarach, o tyle duże staniki stanowią nikłą część produkcji czołowych producentów bielizny. Dla kobiet o obfitym biuście, których jest coraz więcej, to spory problem. Wiadomo przecież, że noszenie zbyt małych biustonoszy nie jest zdrowe i korzystne dla kobiecych piersi.

Duże rozmiary staników mają w swojej ofercie niektóre znane firmy bieliźniarskie. Niestety z reguły są to wyroby dość kosztowne. Przykładowo, biustonosze Triumph to modele nawet 20% droższe od typowych „rozmiarówek”.

Gdzie kupić duże staniki?

Sama dostępność staników dużych rozmiarów to nie jedyny problem kobiet. Bardzo często zdarza się tak, że gdy już trafimy na odpowiedni biustonosz, jego właściwy rozmiar to jedyna zaleta. Nierzadko jest tak, że duże staniki są mało atrakcyjne, pozbawione jakichkolwiek ozdób. Można powiedzieć, że takie modele są wręcz brzydkie. Tymczasem każda kobieta, bez względu na to, jak duże są jej piersi, chce wyglądać atrakcyjnie. Niestety większość dostępnych fasonów staników nie jest w stanie tego zapewnić.

Ratunkiem dla kobiety o wydatnym biuście są w zasadzie jedynie gorseciarki oraz sklepy internetowe. Zakupy on-line to możliwość wyboru spośród wielu atrakcyjnych wzorów i modeli. Minusem jest jednak niemożność przymierzenia stanika i sprawdzenia, czy dany fason dobrze leży. Jeżeli jednak nie mamy innej możliwości zakupu biustonosza, warto zaryzykować. Tym bardziej, że zawsze istnieje możliwość jego zwrotu.

Szczególną i najtrudniejszą do upolowania formą biustonosza o dużym rozmiarze są modele przeznaczone do karmienia. Duże rozmiary staników są tu praktycznie niedostępne. Korzystać trzeba ze sklepów internetowych oraz sklepów dla kobiet w ciąży, w których można niekiedy nabyć tego rodzaju modele.

Stanik dobrany do rozmiaru biustu

Mając duży rozmiar biustu, stanik najlepiej dobrać przy pomocy bra-fitterek. Są to osoby, które zajmują się profesjonalnym dopasowywaniem bielizny. Dość obfite piersi szczególnie wymagają doboru odpowiedniego rozmiaru. Właściwe ułożenie biustu to nie tylko względy estetyczne, ale również i zdrowotne. Duże piersi obciążają kręgosłup, a źle dobrany stanik może spowodować jego jeszcze większe nadwyrężenie. Bra-fitterka dobierze odpowiedni rodzaj biustonosza, dzięki czemu duży rozmiar piersi przestanie być dla kobiety problemem.

Podczas profesjonalnego dobierania rozmiaru stanika, bardzo często okazuje się, że kobiety wybierały zbyt duże biustonosze. Nierzadko zdarza się tak, że nowy i prawidłowy rozmiar bielizny jest znacznie łatwiej dostępny. Dzięki temu wszelkie problemy i niedogodności, związane z niemożnością znalezienia odpowiedniego stanika, mijają.