Biustonosze

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biustonoszy.

Biustonosz do karmienia - interesujące fakty i porady

Biustonosze do karmienia to szczególny rodzaj staników. Są niezbędne każdej kobiecie, która po ciąży zamierza karmić piersią swoje dziecko. Warto wiedzieć, jakie fasony są modne i jak dokonać najlepszego wyboru.

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, musi zadbać o odpowiednią bieliznę – zarówno na czas ciąży, jak i po porodzie. Wśród koniecznych elementów powinny znaleźć się biustonosze do karmienia, umożliwiające wygodne i swobodne karmienie maluszka, bez konieczności rozbierania się, czy niewygodnego podciągania stanika do góry.

Jak kupić dobry biustonosz do karmienia?

Biustonosze do karmienia piersią można kupić zarówno w sklepach z bielizną, jak i dla kobiet w ciąży. Rodzajów i fasonów takich staników jest kilka, a młoda mama, kupując biustonosz do karmienia, musi zadbać o to, aby był on nie tylko funkcjonalny, ale również wygodny. Biust w czasie laktacji jest wyjątkowo wrażliwy, dlatego tym bardziej ważne jest, by znaleźć odpowiedni stanik.

Wybór jest spory: począwszy od fasonów z fiszbinami, po modele miękkie. Wśród najpopularniejszych staników do karmienia, warto wyróżnić biustonosze do karmienia bezszwowe, które nie uciskają i nie urażają biustu. Do całodziennego użytku polecany jest fason usztywniany, zaś na noc - model bez fiszbin.

Nowoczesne biustonosze do karmienia wyposażone są w zapięcie miseczki pozwalające na jej odpięcie, bez zdejmowania stanika. Specjalne taśmy, w które wyposażony jest fason z fiszbinami, uniemożliwiają zsuwanie się z biustu podczas karmienia, a miseczki można odpiąć za pomocą jednej ręki.

Biustonosz do karmienia kupować najlepiej w ostatnim miesiącu ciąży. Przy zakupie stanika tego rodzaju należy wziąć pod uwagę przyrost piersi w okresie laktacyjnym o około 25%. Trzeba więc tak dobrać rozmiar, aby nie był zbyt mały. W przypadku wątpliwości, lepiej kupić biustonosz do karmienia z większą miseczką. Warto pamiętać też o tym, że po porodzie obwód pod biustem nieco się zmniejszy. Jeśli zaś mama chce, aby jej biust powrócił do formy, warto kupić biustonosz do karmienia ciasno opinający pod biustem.

Warto także pamiętać, że współczesne staniki do karmienia potrafią być niezwykle piękne. I w taki fasonach każda kobieta może wyglądać atrakcyjnie.

Oferta sklepów z biustonoszami

Standardowe rozmiary biustonoszy do karmienia można kupić bez większych trudności. W ofercie wielu markowych firm znajduje się wiele rodzajów staników na okres laktacyjny. Tanie modele będą dostępne w sklepach internetowych.

Problematyczne bywają biustonosze do karmienia w dużych rozmiarach. Duży rozmiary staników do karmienia znaleźć można w sklepach specjalistycznych – dla kobiet w ciąży oraz z artykułami dla niemowląt.

Najczęściej można kupić biały biustonosz do karmienia. Dość popularne są również te w cielistym kolorze. Natomiast czarne modele są rzadko spotykane. Zwykle dostępne są w asortymencie znanych marek. Jeśli jednak potrzebny jest inny niż standardowy kolor, warto skorzystać z oferty sklepów internetowych. Mają one bogaty wybór wzorów i fasonów.

Prawie każdy biustonosz do karmienia Triumph, niezależnie od kroju, posiada czarną opcję kolorystyczną. Dostępne są także w ofercie takich producentów, jak: Anita i Naturana. Markowe staniki mają jeszcze jedną zaletę, czyli wysoką jakość wykonania.

Poszukując biustonoszy do karmienia, warto zwrócić uwagę na modele antybakteryjne. Wyposażone zostały w specjalną wkładkę w miseczce, która umożliwia dodatkowe zadbanie o bezpieczeństwo naszego dziecka.